Aktualności

Łęczna: Policjanci poszukują sprawcy potrącenia pieszej.

Data publikacji 23.10.2014

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Staroście gm. Milejów. 80 – letnia mieszkanka gm. Milejów została potrącona przez nieustalony dotychczas pojazd. Kierujący autem uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Łęcznej. Osoby, które były świadkami bądź posiadają informację na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łęcznej pod nr tel. 81 752 72 10, 997, 112.

Dzisiaj przed godz. 3.00 dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Starościce gm. Milejów doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Jak się okazało nieustalony dotąd pojazd potrącił 80 – letnią pieszą.  Kierujący autem odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej kobiecie. Mieszkanka gm. Milejów z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Łęcznej.

Policjanci poszukują kierowcy i jednocześnie zwracają się z apelem do osób, które były świadkami tego zdarzenia, z prośbą o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łęcznej nr tel. 81 752 72 10 lub najbliższą jednostką Policji.

Szybko zapadający zmrok i deszcz oraz zmniejszona widoczność sprawiają, że piesi   i rowerzyści są teraz bardziej narażeni na potrącenie. Przypominamy, że od 31 sierpnia każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo – bądźmy widoczni na drodze.

M.K.

 

 

Powrót na górę strony