Aktualności

Kraśnik: Odblaski dla mieszkańców

Data publikacji 20.10.2014

Kraśniccy policjanci nakłaniają pieszych i rowerzystów do noszenia odblasków, a to wszystko po to, by zwiększyć ich bezpieczeństwo na drodze. Tym razem, wraz ze wspierającymi akcję samorządami oraz WORD Lublin stróże prawa rozdali kilkaset elementów odblaskowych

Policjanci z kraśnickiej drogówki wraz z przedstawicielami samorządów gminnych, Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego  w Lublinie wczoraj prowadzili akcję rozdawania elementów odblaskowych. Przygotowano je dla  mieszkańców  gminy Dzierzkowice i Urzędów. Akcja cieszyła się bardzo dużą popularnością. W ciągu kilkunastu minut rozprowadzonych zostało kilkaset odblasków.          

Policjanci informują, że do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi zazwyczaj w miesiącach jesiennych. Na taki stan rzeczy wpływ mają warunki klimatyczne, a zwłaszcza wcześnie zapadający zmrok i gorsza widoczność. Od 31 sierpnia każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zaraz po wejściu przepisów w życie policjanci stosowali pouczenia wobec osób, które nie posiadały żadnych elementów odblaskowych. Musimy pamiętać, że jeden odblask może uratować nasze życie.

Mundurowi obiecują, że podobna akcja będzie kontynuowana.

JM

Powrót na górę strony