Aktualności

Puławy: Podwójna wpadka 42-latka.

Data publikacji 13.10.2014

W sobotę policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego czerwonym citroenem. Według zgłoszenia kierowca mógł być nietrzeźwy. Podczas kontroli wyszło na jaw, że w organizmie ma blisko 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili również paczkę, którą miał przy sobie. Jak się okazało przewoził w niej 30 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. 42 latek trafił do policyjnego aresztu. W domu zatrzymanego policjanci odnaleźli jeszcze 13 litrów bezakcyzowego alkoholu.

W sobotę po południu dyżurny policji w Puławach został powiadomiony o nietrzeźwym kierowcy czerwonego citroena. Chwilę później patrol puławskiej drogówki przy ulicy Lubelskiej zatrzymał podejrzanego kierowcę. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 42-latka oraz skontrolowali paczkę którą miał przy sobie. Jak się okazało w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu, a w kartonowym pudełku 30 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. 42 latek trafił do policyjnego aresztu. W domu zatrzymanego w trakcie przeszukania policjanci odnaleźli jeszcze 13 litrów bezakcyzowego alkoholu.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, natomiast za posiadanie bezakcyzowych wyrobów musi liczyć się z grzywną do 5 tys. złotych, oraz przepadkiem zabezpieczonego alkoholu. Policjanci ostrzegają przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia.

MK

Powrót na górę strony