Aktualności

Lublin: Nietypowa interwencja.

Data publikacji 11.10.2014

W dość nietypowych okolicznościach, ale szczęśliwie zakończyła się jedna z wczorajszych interwencji przeprowadzona przez policjantów z KP w Bełżycach. 60 letni mężczyzna podczas kąpieli stracił równowagę, upadł na plecy uderzając głową o płytki, dodatkowo przewrócił się tak niefortunnie, że zaklinował się w wysokim brodziku. Pomimo wielu prób sam nie był w stanie wydostać się spod prysznica. W końcu telefonicznie poprosił o pomoc.

Około godz. 22: 00 policjanci z Komisariatu w Bełżycach wezwani zostali na interwencję do jednego  z mieszkań w gm. Niedrzwica Duża. Ze zgłoszenia wynikało, że 60 letni mężczyzna potrzebuje pomocy. Jak się okazało wieczorem 60 latek poszedł się wykąpać.  W pewnym momencie zakręciło mu się w głowie, stracił równowagę i  przewrócił się  uderzając głow o płytki. Dodatkowo upadł na plecy tak niefortunnie, że zaklinował się w głębokim brodziku i nie był w stanie sam się podnieść. 60 latek był w domu tylko ze swoją matką. Starsza kobieta nie miała siły by mu pomóc. Zdesperowany w końcu telefonicznie wezwał pomoc.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce mieli na wyposażenia torbę medyczną i ukończony kurs specjalistyczny z zakresu udzielania pierwszej pomocy.  Bez większych problemów uwolnili 60 latka, założyli mu kołnierz i wezwali pogotowie. Mieszkaniec powiatu lubelskiego dziękował mundurowym za szybką i sprawną interwencję, i przepraszał za kłopot.

 

R.L.R

  

Powrót na górę strony