Aktualności

Puławy: Poszukiwana dwoma listami gończymi 24 letnia włamywaczka pozostawiła nieopodal miejsca przestępstwa torbę z łupami i swoimi dokumentami.

Data publikacji 02.10.2014

24 letnia mieszkanka woj. mazowieckiego, poszukiwana dwoma listami gończym gończymi za kradzieże, zatrzymana została minionej nocy zaraz po włamaniu do jednego z kiosków przy ul. Polnej. Miejscowi policjanci nie mieli żadnych trudności z "namierzeniem" włamywaczki, bo ta sama nieopodal miejsca przestępstwa pozostawiła reklamówkę z łupami oraz własnymi dokumentami. W chwili zdarzenia 24 latka była pijana, miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Podejrzana już usłyszała zarzuty. Za kradzież włamaniem grozić jej może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczorajszej nocy przy ul. Polnej w Puławach. Dyżurny Policji otrzymał informację, że ktoś prawdopodobnie usiłuje włamać się do jednego z kiosków. Już po chwili na miejscu był patrol. Mundurowi sprawdzili zabezpieczenia kiosku. Wszystko wskazywało na to, że doszło do włamania. Kilka metrów dalej, za jednym z zaparkowanych samochodów, policjanci odnaleźli reklamówkę, a w niej skradzione rzeczy m.in. gazety o tematyce medyczne, 22 harlekiny i plastry. W siatce znajdowała się także butelka alkoholu oraz dokumenty wystawione na nazwisko 24 letniej mieszkanki woj. mazowieckiego. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania kobiety.  Kilka minut później poszukiwana 24 latka z sąsiedniego województwa była już w rękach policjantów.  Młoda kobieta była kompletnie pijana, badanie wykazało, że miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Jak się okazało była także poszukiwana dwoma listami gończymi wystawionymi przez Sąd w Zwoleniu za popełnione w przeszłości kradzieże. Tym razem 24 latka odpowiadać będzie za kradzież włamaniem. Straty na szkodę pokrzywdzonego oszacowano na ponad 400 zł.  Podejrzanej grozić  może do 10 lat pozbawienia wolności.

MK

Powrót na górę strony