Aktualności

Biała Podl: Wartościowy sprzęt wrócił do fotografa.

Data publikacji 30.09.2014

Policjanci z Białej Podlaskiej odzyskali sprzęt fotograficzny o wartości 25 000 zł i zatrzymali sprawcę tej kradzieży. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa, a zawodowy fotograf odzyskał swoje narzędzia pracy. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży plecaka z zawartością wartościowego, specjalistycznego sprzętu.  Do zdarzenia doszło 20 września w lokalu przy ul. Artyleryjskiej, a pokrzywdzony stracił wraz z plecakiem m.in. aparat i trzy obiektywy renomowanej firmy, służące mu do wykonywania pracy zawodowej.  Wartość strat oszacowano na 25 tys. zł. Pokrzywdzony ogłosił  w lokalnej prasie, że dla uczciwego znalazy wypałci nagrodę. Nie musi, bo sprawą  zajęli się bialscy policjanci. Operacyjne ustalenia doprowadziły ich do 41-letniego mieszkańca miasta.  Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzuty kradzieży, do których się przyznał i wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze. W trakcie czynności podejrzany wskazał policjantom miejsce ukrycia plecaka. Mundurowi, ku radości fotografa, odzyskali aparat fotograficzny i wartościowe akcesoria.  

Złodziej jest dobrze znany bialskiej Policji. Był już notowany m.in. za przestępstwa narkotykowe oraz przeciwko mieniu. Tym razem grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 J.J.

Powrót na górę strony