Aktualności

Biała Podlaska: Skradziona toyota wróciła do właścicieli.

Data publikacji 29.09.2014

Już po kilku godzinach od zgłoszenia kradzieży toyoty corolli policjanci odzyskali auto i przekazali właścicielowi. Skradziony w Białej Podlaskiej samochód odzyskany został podczas akcji policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Policjanci z bialskiej jednostki, którzy pojechali na miejsce zdarzenia z pokrzywdzonym, po wykonaniu czynności procesowych przekazali samochód właścicielom.

      W piątek rano 46-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej zawiadomiła, że w nocy z 25/26.09.2014 r. nieznany sprawca ukradł samochód marki Toyota Corolla. Sprawca włamał się do samochodu pokonując zabezpieczenia centralnego zamka i immobilisera. Pokrzywdzona wartość strat oszacowała na 16 000 zł. Samochód natychmiast po zgłoszeniu zarejestrowany został w policyjnej bazie jako utracony w wyniku przestępstwa. Już po kilku godzinach od rejestracji auto zostało odzyskane. Wykonujący czynności do innej sprawy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie ujawnili skradzioną w nocy Toyotę w dziupli na terenie powiatu wołomińskiego.

Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci z Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy, którzy po wykonaniu czynności procesowych, w tym oględzin samochodu, przekazali pojazd właścicielom.

W trakcie czynności mundurowi z Wołomina zatrzymali sprawcę kradzieży, którym okazał się 25-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Będzie odpowiadał nie tylko za kradzież auta w Białej Podlaskiej ale też za inne podobne przestępstwa.

 

J.J.

Powrót na górę strony