Aktualności

Zamość: Potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Już jest w policyjnym areszcie.

Data publikacji 29.09.2014

Pod zarzutem spowodowania wypadku i ucieczki z jego miejsca do policyjnego aresztu trafił 20-letni mieszkaniec gm. Komarów. Młodzieniec kierując hondą najprawdopodobniej ścigając się z innym autem, podczas wyprzedzania, potrącił prawidłowo idącego pieszego i odjechał z miejsca. 35-letni pieszy z poważnymi urazami nóg i ręki trafił do szpitala. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili auto biorące udział w zdarzeniu i zatrzymali jego użytkownika. Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie i ucieczkę z miejsca wypadku grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 19.00 w miejscowości Łabuńki I. Kierujący samochodem osobowym na prostym odcinku drogi, najprawdopodobniej ścigając się z innym autem w trakcie wyprzedzania potrącił prawidłowo idącego pieszego. Kierowca pojazdu odjechał z miejsca. 35-letni pieszy, mieszkaniec gm. Łabunie z poważnymi urazami nóg i ręki trafił do szpitala. Świadek, który widział zdarzenie zapamiętał jedynie kolor biorącego udział w zdarzeniu auta. To wystarczyło policjantom by wytypować samochód i dotrzeć do jego właściciela. Kiedy mundurowi pojawili się w miejscu zamieszkania podejrzewanego o udział w wypadku mężczyzny, auto stało w garażu. Osobowa honda posiadała uszkodzenia świadczące o uczestnictwie w drogowym zdarzeniu. Funkcjonariusze zatrzymali jej użytkownika. To 20-letni mieszkaniec gm. Komarów. Pod zarzutem spowodowania wypadku i ucieczki z jego miejsca młodzieniec trafił do policyjnego aresztu. Był trzeźwy. Dziś zostanie przesłuchany.

Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie wypadku i ucieczkę z jego miejsca grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

J.K.

Powrót na górę strony