KWP: Kolejne działania STOP AGRESJI DROGOWEJ. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Kolejne działania STOP AGRESJI DROGOWEJ.

Data publikacji 28.09.2014

Kolejny weekend i kolejne działania policjantów ruchu drogowego. Tym razem akcja „Stop agresji drogowej” prowadzona była na drogach powiatów: chełmskiego i lubartowskiego. Głównym celem akcji jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach. Policjantów z Chełma i Lubartowa wspierali mundurowi z KWP w Lublinie i Łęcznej. W trakcie prowadzonych działań skontrolowano blisko 600 kierujących. Niestety i tym razem okazało się, że nie brakuje amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Mundurowi ujawnili także młodego kierowcę, który prowadził samochód pomimo zakazu sądowego, w stanie po użyciu alkoholu, a także środków odurzających.

Minionej nocy policjanci Ruchu Drogowego na terenie dwóch powiatów prowadzili działania „Stop agresji na drodze”.  Dzięki urządzeniom Alco-Blow, w które zostali wyposażeni , w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu. Policjanci przy pomocy specjalistycznych testerów sprawdzali również czy kierujący nie znajdują się pod działaniem narkotyków. Działania prowadzone były w powiatach chełmskim i lubartowskim. Miejscowych policjantów wspierali mundurowi z KWP w Lublinie i KPP w Łęcznej. W ramach działań przebadano na zawartość alkoholu blisko 600 kierujących. Podczas kontroli na terenie powiatu lubartowskiego nie ujawniono amatorów jazdy na tzw. „dwóch gazach”.

Nieco inaczej wyglądała sytuacja na drogach powiatu chełmskiego. Tam ujawniono 3 nietrzeźwych kierujących. Podczas jednej z kontroli w miejscowości Białopole policjanci ujawnili także kierującego, który prowadził samochód będąc po użyciu alkoholu, a także środków odurzających. Od 22 latka pobrana została krew do dalszych badań. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania. Wsiadł za kierownicę naruszając  obowiązujący go zakaz sądowy.

R.L.R.