Aktualności

Łęczna: Areszt dla pseudokibica.

Data publikacji 25.09.2014

Tymczasowy areszt zastosował dzisiaj Sąd Rejonowy w Lublinie wobec 26 – letniego Dawida Ś., który dokonał rozboju na pracowniku ochrony w trakcie zabezpieczania meczu Ekstraklasy pomiędzy drużynami Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok. Pokrzywdzony został uderzony i przewrócony na ziemię po czym skradziono mu radiostację.

Przypomnijmy okoliczności zdarzenia:  W poniedziałek po godz. 17.00 w rejonie stadionu w Łęcznej.  W trakcie zabezpieczenia meczu pomiędzy drużynami Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok policjanci otrzymali informację, że doszło tam do rozboju na pracowniku ochrony. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że z pojazdu marki Volvo znajdującego się w kolumnie pojazdów Jagiellonii Białystok, wyskoczyło kilku mężczyzn, którzy podbiegli do pracownika ochrony po czym został on uderzony w twarz, przewrócony na ziemię następnie sprawcy wyrwali mu z ręki radiostację i odjechali.

W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że udział w rozboju brał 22 – letni Marcin I. oraz 26 – letni Dawid Ś. Obaj mężczyźni trafili przed oblicze prokuratora pod zarzutem dokonania rozboju z uwzględnieniem chuligańskiego charakteru czynu.

Dzisiaj zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Lublinie. Decyzją sądu 26 – letni Dawid Ś. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyzna trafił już do aresztu. Z kolei wobec 22 – letniego mieszkańca Białegostoku sąd nie zastosował żadnych sankcji i został zwolniony do domu.

MM

Powrót na górę strony