Aktualności

Lublin: Kolejny rozbój na koncie 16-latka.

Data publikacji 25.09.2014

Policjanci zajmujący się przestępczością wśród nieletnich KMP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z VII komisariatu ustalili i zatrzymali 16-letniego sprawcę rozboju. Młody mężczyzna podbiegł do idącej ul. Kryształową kobiety, po popchnięciu swojej ofiary i wykręceniu ręki zabrał jej torebkę. Nieletni usłyszał już zarzuty. Pomimo wniosku Policji o zastosowanie środka zapobiegawczego, wobec 16-latka, który dopuścił się już kolejnego rozboju, sędzia Sądu Rodzinnego i Nieletnich podjął decyzje o zwolnieniu nieletniego.

         Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Do idącej ul. Kryształową kobiety podbiegł młody mężczyzna. Napastnik  popchnął ją i wykręcił rękę, po czym zabrał torebkę z zawartością dokumentów, karty do bankomatu, kluczy do mieszkania, 50 zł oraz telefonu komórkowego i kosmetyków. Poszkodowana wyceniła straty na około 1300 zł.

         Na podstawie relacji poszkodowanej kobiety oraz świadka sporządzono portret pamięciowy sprawcy. Dzięki temu pracujący nad sprawą policjanci z Wydziału ds. Przestępstw Nieletnich KMP w Lublinie oraz kryminalni z VII komisariatu wytypowali sprawcę. Wczoraj 16-letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany. Nieletni usłyszał zarzuty rozboju. Jest to już kolejne tego typu przestępstwo na koncie młodego lublinianina.

         Pomimo wniosku Policji o zastosowanie środka zapobiegawczego, wobec 16-latka, który dopuścił się już kolejnego rozboju, sędzia Sądu Rodzinnego i Nieletnich podjął decyzje o zwolnieniu nieletniego.

KG

Powrót na górę strony