Aktualności

Lublin: Wandal w potrzasku

Data publikacji 24.09.2014

Kryminalni z II komisariatu w Lublinie zatrzymali 18 latka, który w miniony weekend na ul. Trześniowskiej uszkodził trzy zaparkowane pojazdy wybijając w nich szyby oraz kopiąc w maskę. Poszkodowani właściciele oszacowali straty na ponad 2 tys. złotych. Nastolatek przyznał sie do winy i dobrowolnie poddał uzgodnionej z prokuratorem karze.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Dyżurny KMP w Lublinie powiadomiony został o tym, że na ul. Trześniowskiej uszkodzone zostały przez wandala zaparkowane tam pojazdy. Kiedy policyjni wywiadowcy przybyli na miejsce, sprawcy już nie było.

Policjanci ustalili, że wandal uszkodził łącznie trzy pojazdy. W volkswagenie polo wybił tylną szybę, z kolei przednią szybę uszkodził w zaparkowanym obok fiacie ducato, zaś w nissanie maxima przy bocznych drzwiach najprowdopodobniej skopał karoserię. Straty spowodowane na szkodę właścicieli szacowane są wstępnie na ponad 2 tys. złotych.

Sprawą ustalenia sprawcy uszkodzenia mienia zajęli się kryminalni z II komisariatu. W wytypowaniu go pomocny okazał się miejski monitoring, który zarejestrował w pobliżu miejsca popełnienia przestepstwa mlodego mężcyzznę. Operacyjni z "dwójki" rozpoznali go bez problemu. Był to dobrze znany im mieszkaniec Lublina, który jeszcze jako nieletni wchodził w konflikty z prawem. Młodzieniec w tym miesiącu skończył 18 lat. Policjanci zatrzymali go wczoraj w rejonie ul. Koryznowej pod jednym z bloków, a później przewieźli go na komisariat. 18-latek przyznał się do winy, twierdził ponadto, że w momencie popełnienia tego przestępstwa był pijany.

Nastolatek po usłyszeniu zarzutów poddał się dobrowolnie uzgodnionej z prokuratorem karze, któej wymiar to 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, 500 złotych grzywny, dozór kuratora i obowiązek naprawienia szkody.

A.K.

Powrót na górę strony