Aktualności

Lublin: 49-latka "na podwójnym gazie" przewoziła 2-letnią wnuczkę

Data publikacji 24.09.2014

Prawie pół promila alkoholu w organizmie miała 49-latka, która przewoziła samochodem swoją 2 letnią wnuczkę. Kobieta została zatrzymana przez policyjny patrol, kiedy niemal dwukrotnie przekroczyła dozwoloną prędkość. W samochodzie obok 49-latki siedziała jej synowa, która była trzeźwa i posiadała prawo jazdy.

             Wczoraj przed godziną 8 rano przy ul. Mełgiewskiej policyjny patrol ruchu drogowego zauważył hondę civic poruszającą się z nadmierną prędkością. Wideorejstrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie wskazał prędkość 95 km/h przy ograniczeniu do 50km/h.

             Kierowcą pojazdu była 49-latka kobieta, która przewoziła 2 letnią wnuczkę. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że kobieta ma 0,42 promila alkoholu w organizmie. Zdziwienie policjantów było tym większe, że obok 49-latki siedziała jej synowa, która również posiadała prawo jazdy i była trzeźwa. Po zakończonej kontroli obie panie zamieniły się miejscami i już zgodnie z prawem ruszyły w dalszą jazdę. 49-latka odpowie za dwa wykroczenia; jazdę w stanie po użyciu alkoholu oraz przekroczenie prędkości. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

 

AF.

 

 

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 16.11 MB)

Powrót na górę strony