Aktualności

Biała Podl.: 36-latek chciał okraść DJ-a.

Data publikacji 22.09.2014

W bezpośrednim pościgu, tuż po dokonaniu włamania do samochodu, policjanci bialskiej prewencji zatrzymali 36-letniego mężczyznę. O zdarzeniu i kierunku ucieczki poinformował policję telefonicznie mieszkaniec miasta. Zatrzymany miał jeszcze w kieszeniach okruchy szkła z wybitej szyby samochodowej. Kilkadziesiąt metrów od samochodu policjanci znaleźli wyniesione z auta walizki ze sprzętem muzycznym o wartości 7 000 zł.

Około godziny 23.00 Oficer Dyżurny bialskiej komendy dostał telefoniczną informację, że ktoś najprawdopodobniej włamał się do samochodu marki Ford Galaxy zaparkowanego przy ul. Budkiewicza. Poinformowani o kierunku ucieczki policjanci prewencji w bezpośrednim pościgu zatrzymali mieszkającego na stancji w Białej Podlaskiej 36-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna miał przy sobie urządzenie które służyły mu do pokonywania zabezpieczeń samochodów.

Mundurowi znaleźli wyniesione z samochodu i złożone kilkadziesiąt metrów dalej, po drugiej stronie ulicy, walizki ze sprzętem do prowadzenia imprez muzycznych (odtwarzacz CD, mikser, oświetlenie dyskotekowe, itp.). Wartość tych przedmiotów to około 7 000 zł. Ponadto w trakcie penetracji parkingu przy ul. Zamkowej policjanci ujawnili jeszcze dwa samochody z uszkodzonymi wkładkami zamków. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie oczekuje na wykonanie czynności procesowych.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

JJ

Powrót na górę strony