Aktualności

Kraśnik: Policyjna akcja „Prędkość”.

Data publikacji 22.09.2014

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych oraz brawurowe zachowania na drodze to najczęstsze przyczyny wypadków. Nadmierna prędkość stanowi zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. W celu poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu funkcjonariusze kraśnickiej komendy przeprowadzili policyjną akcję „Prędkość”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na terenie powiatu kraśnickiego przeprowadzili policyjną akcję „Prędkość”.  Jej celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania dopuszczalnych prędkości jazdy oraz przepisów ruchu drogowego a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków i kolizji drogowych. Podczas kontroli policjanci zwracali także uwagę na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci. Patrole były rozmieszczone w miejscach, gdzie dochodzi najczęściej do zdarzeń drogowych. Kierujący zatrzymani za przekroczenie prędkości mogli spodziewać się także kontroli stanu trzeźwości, uprawnień do kierowania oraz stanu technicznego pojazdu. Na kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego były nakładane kary grzywny zgodnie z taryfikatorem. Podczas akcji mundurowi skontrolowali 103 pojazdy, nałożyli 67 mandatów karnych, z czego 63 były powodem przekroczenia prędkości przez kierujących.

Przy okazji akcji „Prędkość” apelujemy także o szczególną ostrożność i rozwagę do kierujących motocyklami, aby podczas jazdy zwracali uwagę na warunki jakie panują na drodze.

S.K.

Powrót na górę strony