Aktualności

Kraśnik: Sprawcy rozbojów zatrzymani.

Data publikacji 22.09.2014

Policjanci z kraśnickiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch sprawców rozbojów. Pierwsze zgłoszenie dyżurny kraśnickiej komendy otrzymał w nocy z soboty na niedzielę , następne wczoraj przed południem. Sprawcy to 39-letni mieszkaniec Kraśnika oraz 20-letni mieszkaniec gm. Urzędów. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na Dworcu PKS  w Kraśniku. Do siedzącego na ławce 31-letniego mieszkańca gm. Annopol podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Po wypiciu piwa z poszkodowanym jeden z nich uderzył go pięścią w głowę, następnie zaczął kopać po całym ciele, po czym zabrał pokrzywdzonemu portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz plecak powodując straty o łącznej wartości 400 zł. Kryminalni z kraśnickiej komendy szybko wytypowali sprawcę rozboju. Okazał się nim 39- letni mieszkaniec Kraśnika.

Drugi przypadek rozboju miał miejsce w niedzielne południe na terenie gm. Kraśnik. Podczas gdy 20-letni mieszkaniec Kraśnika wracał do domu, zaczepił go znany mu osobiście młodzieniec i zażądał od niego 100 zł. Kiedy ten odmówił, sprawca uderzył go pięścią w klatkę piersiową i zabrał telefon komórkowy. Operacyjni z kraśnickiej komendy od razu po zgłoszeniu zatrzymali sprawcę, jest nim 20-letni mieszkaniec gm. Urzędów. Funkcjonariusze odnaleźli przy nim utracony telefon.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj będą przesłuchiwani przez prokuratora , który zadecyduje o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

S.K

Powrót na górę strony