Aktualności

Lublin: Odpowie za pogryzienie policjantki.

Data publikacji 16.09.2014

Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji odpowie 21-latka oraz jej o dwa lata starszy partner. Para podczas interwencji zachowywała się bardzo agresywnie. Wielokrotnie znieważając i atakując policjantów. Kobieta ugryzła w przedramię policjantkę. Istniało zagrożenie, że 21-letnia mieszkanka gminy Cyców może być nosicielką wirusa HIV. Na szczęście podejrzenia okazały się chybione.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na pętli autobusowej przy ulicy Paderewskiego w Lublinie. Kontrolerzy ZTM podczas własnej interwencji poprosili o pomoc patrol policji. Młoda para jechała autobusem bez biletów, odmówili też podania kontrolerom własnych danych osobowych. Oboje znajdowali się pod widocznym działaniem alkoholu.

Policjanci podczas interwencji ustalili dane osobowe zatrzymanej pary. 21-letnia Ewelina H. z gminy Cyców oraz 23-letni Łukasz Sz. z Wrocławia, również podczas interwencji policjantów zachowywali się bardzo agresywnie. Wielokrotnie atakowali i znieważali interweniujących funkcjonariuszy. Nie chcieli podporządkowywać się wydawanym poleceniom. Do pomocy został wezwany drugi patrol i obie osoby zostały zatrzymane. Podczas transportu 21-latka uderzała głową w szybę samochodu. W pewnym momencie z zaskoczenia ugryzła w przedramię siedzącą obok niej policjantkę.

Gdy osoby zostały dowiezione do komisariatu, 21-latek. oświadczył, że jest nosicielem wirusa HIV i w związku z tym jego partnerka również może być zakażona. Zarówno zatrzymana 21-latka jak i ugryziona policjantka, zostały przewiezione do szpitala, gdzie poddano je badaniom. Jak się szczęśliwie okazało Ewelina H. nie była nosicielem wirusa HIV i nie mogła dalej zarazić mundurowej.

Oboje z zatrzymanych zostali poddani badaniu trzeźwości. Okazało się, że kobieta ma blisko 2 promile, a jej partner blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz trzeźwieją w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Odpowiedzą za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji, za co grozi do 3 lat więzienia.

KG

Powrót na górę strony