Aktualności

Kraśnik: Odpowie za wybicie szyb w aptekach

Data publikacji 16.09.2014

26- letni mieszkaniec Kraśnika odpowie za uszkodzenie szyb w dwóch aptekach na terenie miasta. Straty oszacowano na 3,5 tys. zł. Jak tłumaczył policjantom zatrzymany, to alkohol sprowokował go do popełnienia przestępstw. Mężczyzna przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze.

W sobotę dyżurny kraśnickiej komendy dostał zgłoszenie o uszkodzeniu szyby w jednej z aptek na terenie miasta. Do tego zdarzenia miało dojść w nocy z piątku na sobotę. Sprawą ustalenia wandala  zajęli się policjanci z miejscowego komisariatu. Jeszcze tego samego dnia operacyjni ustalili, że sprawcą jest 26-letni mieszkaniec Kraśnika. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat. W trakcie przesłuchania wyszło na jaw, że w sierpniu uszkodził on także szybę w innej kraśnickiej aptece. Jak tłumaczył mundurowym, podczas popełniania przestępstw był pijany i to właśnie alkohol prowokował go do takich czynów.

Łączna suma strat poniesionych przez właścicieli obiektów to kwota 3,5 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do winy oraz poddał dobrowolnie karze zaproponowanej przez prokuratora.

J.M.

Powrót na górę strony