Aktualności

Biała Podl.: Wykorzystał nieuwagę starszej osoby i ukradł 13 000 zł.

Data publikacji 11.09.2014

Policjanci poszukują sprawcy kradzieży pieniędzy na szkodę 77-letniej mieszkanki Białej Podlaskiej. Mężczyzna wszedł do mieszkania podając się za pracownika Urzędu Miasta załatwiającego dodatki do rent i emerytur. Kiedy kobieta wyszła do innego pomieszczenia, jego łupem padło 13 000 złotych wyjętych wcześniej przez pokrzywdzoną.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach przedpołudniowych. Nieznany sprawca, wykorzystując chwilową nieuwagę 77-letniej mieszkanki Białej Podlaskiej ukradł jej 13 tys.złotych. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wszedł do domu kobiety podając się za pracownika Urzędu Miasta załatwiającego dodatki do rent i emerytur. Jak stwierdził, Unia Europejska przyznaje takie dotacje osobom powyżej 75 roku życia. Warunkiem ich otrzymania, miało być między innymi posiadanie określonej kwoty w gotówce. Kobieta okazała schowane w domu 13 tys. złotych. Złodziej dokonał kradzieży w momencie, kiedy poprosił 77-latkę o okazanie dowodu osobistego, po który musiała wyjść do drugiego pokoju. Teraz policjanci poszukują sprawcy kradzieży.

Policjanci ostrzegają przed tego typu oszustwami. Sprawcy mogą podawać się za pracowników administracji, opieki społecznej, hydraulików, itp. Są to osoby, które często potrafią wzbudzić zaufanie nienagannym wyglądem i miłą aparycją, tym samym wykorzystać łatwowierność i naiwność ofiary. Każdą takiego typu kradzież bądź oszustwo (albo jego próbę) należy zgłaszać na Policję. Pamiętajmy, że prawdziwi pracownicy powinni posiadać legitymację ze zdjęciem potwierdzającą ich tożsamość. Dodatkowo można ją potwierdzić dzwoniąc do właściwego zakładu pracy.

Jeśli ktoś zdecyduje się wpuścić nieznajomego do mieszkania, powinien pamiętać o tym, aby takiej osoby nie zostawiać w pomieszczeniu samej. Pod żadnym pozorem nie należy mówić, ani wskazywać, gdzie trzyma się pieniądze lub inne wartościowe przedmioty.

J.J.

Powrót na górę strony