Aktualności

Biała Podl.: Policjanci zatrzymali wandala niszczącego samochody.

Data publikacji 09.09.2014

Policjanci patrolu prewencji w bezpośrednim pościgu zatrzymali 19-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który uszkodził co najmniej 7 samochodów. Zatrzymanie sprawcy możliwe było dzięki telefonicznej informacji mieszkanki miasta, która z okna zauważyła niszczącego samochody mężczyznę. Nastolatek na widok policji uciekł do swojego mieszkania w bloku, gdzie został zatrzymany.

W nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 1.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, że parkingiem przy ulicy Terebelskiej idzie mężczyzna, który uszkadza kolejne samochody. Na widok skierowanego na miejsce patrolu prewencji mężczyzna uciekł do klatki schodowej bloku. Sprawca uszkodzeń został zatrzymany w jednym z mieszkań i osadzony w policyjnym areszcie. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Sprawdzając parking policjanci znaleźli 7 samochodów w których były uszkodzone lusterka zewnętrzne.

 Do chwili obecnej wykonano czynności procesowe z czterema właścicielami zniszczonych aut, którzy swoje straty oszacowali w sumie na 2400 złotych. Trwają czynności do ustalenia pozostałych osób pokrzywdzonych.

Maksymalna kara jaką przewiduje kodeks karny za zniszczenie bądź uszkodzenie rzeczy, to 5 lat pozbawienia wolności.

JJ

Powrót na górę strony