Aktualności

Zamość: Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej grzybiarki.

Data publikacji 01.09.2014

Wczoraj wieczorem po ponad dwugodzinnych poszukiwaniach policjanci odnaleźli 77-letnią kobietę, która zbierając grzyby zgubiła się w lesie w miejscowości Majdan Wielki. Przemoczona i wyziębiona grzybiarka trafiła do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj około godziny 17.00 syn 77-letniej kobiety powiadomił policję, że o godzinie 06.00 rano jego matka, która choruje na cukrzycę wyszła do lasu na grzyby i do tej pory nie wróciła. W poszukiwania zaangażowano 27 policjantów z psem tropiącym, 20 strażaków oraz okolicznych mieszkańców. O godzinie 19.40 policjanci znaleźli zaginioną w lesie w miejscowości Majdan Wielki, w odległości około 1 km od zabudowań. Kobieta była przemoczona i wyziębiona. Została przewieziona do szpitala.

 

Policja apeluje o rozsądek i większą rozwagę podczas grzybobrania. Dobrze wybrać się do lasu z inną osobą. Poinformujmy domowników w jaki rejon się wybieramy i kiedy mamy zamiar wrócić. Weźmy ze sobą naładowany telefon, aby w razie potrzeby wezwać pomoc.

D.P

Powrót na górę strony