Aktualności

Zamość: 33 letni duchowny ujął sprawcę kradzieży.

Data publikacji 31.08.2014

33 letni ksiądz jednej z zamojskich parafii ujął sprawcę kradzieży. Do zdarzenia doszło wczoraj przy ul. Kolegiackiej. Duchowny zauważył mężczyznę zjeżdżającego po rynnie plebanii. Bez wahania postanowił wkroczyć do akcji, ujął złodzieja i powiadomił Policję. Sprawcą okazał się 47 letni mieszkaniec powiatu zamojskiego. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy, miał ponad 1, 4 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj, kilka minut po godz.15: 00 przy ul. Kolegiackiej w Zamościu. Dyżurny Policji otrzymał informację o ujęciu sprawcy kradzieży. Jak się okazało, na drodze ucieczki złodzieja stanął 33 letni ksiądz. Z relacji duchownego wynika, że gdy szedł przez dziedziniec parafii zauważył nieznajomego mężczyznę, który uwieszony rynny zjeżdżał powoli w dół budynku. Ksiądz bez wahania wkroczył do akcji i już p chwili złodziej był w jego rękach.

Sprawcą okazał się 47 letni mieszkaniec powiatu zamojskiego. Policjanci odnaleźli przy nim pochodzące z kradzieży pieniądze oraz zegarek. W chwili zatrzymania był  on pijany. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że miał w organizmie ponad 1, 4 promila alkoholu.  Sylwester M. trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Na swoim koncie ma głównie kradzieże i włamania oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Nie tak dawno, bo w grudniu ubiegłego roku opuścił zakład karny. Teraz ponownie odpowiadać będzie za kradzież.

R.L.R

Powrót na górę strony