Aktualności

Zamość: Nietrzeźwy kierowca ujęty dzięki obywatelskiej postawie innego kierowcy.

Data publikacji 25.08.2014

W sobotę w Zamościu na ul. Lipskiej policjanci zatrzymali 56-letniego kierowcę , który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem m-ki Renault Scenic. Ponadto mężczyzna popełnił szereg wykroczeń drogowych, które inny kierowca nagrał na kamerze zamontowanej w swoim samochodzie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

W sobotę przed godziną 14.00 na telefon alarmowy zamojskiej policji zadzwonił 22-letni mieszkaniec Zamościa, który poinformował, że kierowca renault scenic jedzie wężykiem. Mężczyzna jechał od miejscowości Mokre, przez Skokówkę w kierunku Zamościa i na bieżąco informował dyżurnego o poczynaniach kierowcy. Ponadto dzięki kamerce zamontowanej w swoim samochodzie nagrał szereg wykroczeń drogowych, które popełnił 56-latek. Na ulicy Lipskiej sprawca zatrzymał się w zatoczce przed sklepem. Tam przyjechali policjanci. Mężczyzna tłumaczył im, że siedział w samochodzie i nigdzie nie jeździł. Badanie stanu trzeźwosci wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu.

22-latek podtrzymał swoje wcześniejsze oświadczenie i jako dowód dołączył nagranie ze swojej kamery. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

D.P.

Powrót na górę strony