Aktualności

Lublin: Policjanci odzyskali skradzione na terenie Danii pojazdy.

Data publikacji 22.08.2014

Policjanci zabezpieczyli dwie przyczepy kempingowe i nissana navarę o wartości około 200 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń policjantów obie przyczepy zostały skradzione pod koniec lipca br. na terenie Danii. Nissan navara posiadał ślady ingerencji w obrębie pola VIN, a właściciele posesji nie posiadali żadnych dokumentów samochodu. Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

       W minioną środę policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie weszli na teren jednej z posesji w dzielnicy Głusk. Funkcjonariusze podejrzewali, że mogą tam znajdować się skradzione pojazdy. Podczas przeszukania posesji ujawnili dwie przyczepy kempingowe oraz samochód marki Nissan Navara. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach potwierdzili, że obie przyczepy zostały skradzione pod koniec lipca br. na terenie Danii. Jedna z przyczep miała zdemontowaną cześć na której widniał numer VIN. Podczas przeszukania ujawniono wyciętą część z numerem VIN.

         Policjanci stwierdzili ingerencję w obrębie pola VIN Nissana. Właściciele posesji nie posiadali żadnych dokumentów samochodu. Wszystkie pojazdy zostały zabezpieczone. Wartość wszystkich pojazdów wyceniono wstępnie na kwotę około 200 tysięcy złotych.

        Policjanci zatrzymali obecnego na posesji 41-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Usłyszał zarzuty paserstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

AF.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.11 MB)

Powrót na górę strony