Aktualności

Chełm: 20-latek odpowie za przewożenie kontrabandy, jego kolega za próbę przekupstwa policjantów.

Data publikacji 21.08.2014

Łapówką chciał uchronić kolegę przed odpowiedzialnością karną 24-letni mieszkaniec miejscowości Jędrzejów. Mężczyzna przebywał w samochodzie kierowanym przez 20-letniego mężczyznę, w którym chełmscy policjanci ujawnili tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

          Do zdarzenia doszło wczoraj rano na jednej z głównych ulic Chełma. Uwagę chełmskich policjantów zwrócił samochód osobowy marki Opel. Podczas kontroli w jego bagażniku policjanci ujawnili 1000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy należących do kierowcy, 20-letniego mieszkańca Jędrzejowa. Jak ustalono  uszczuplenie podatku skarbowego wynosi ponad 15 tysięcy złotych. Jednak pasażer Opla nie zamierzał zostawić kolegi w potrzebie i w ramach „pomocy” zaproponował funkcjonariuszom, że w zamian za odstąpienie od czynności dostaną połowę ujawnionych papierosów lub pieniądze w kwocie 2 tysięcy zł. Oczywiście policjanci zatrzymali 24-latka oraz zabezpieczyli bezakcyzowe wyroby.

         Jak się okazało chętny do pomocy mężczyzna był nietrzeźwy miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono od kierującego gotówkę w kwocie ponad 1000zł. Teraz kierowcy Opla grozi kara grzywny i przepadek nielegalnego towaru, natomiast jego koledze kara pozbawienia wolności do 10 lat.

M.K.

Powrót na górę strony