Aktualności

Biała Podlaska: 17-latek sprawcą kradzieży dwóch motorowerów.

Data publikacji 19.08.2014

17-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego odpowie za dwie popełnione dzień po dniu kradzieże motorowerów. Zatrzymał go patrolujący miasto policjant pionu kryminalnego, kiedy sprawca jechał skradzionym pojazdem ze zmienioną tablicą rejestracyjną. Oba motorowery wróciły już do właścicieli.

     W niedzielę policjant Wydziału Kryminalnego międzyrzeckiego komisariatu zatrzymał do kontroli drogowej poruszającego się motorowerem Romet 17-letniego mieszkańca gm. Międzyrzec Podlaski. Funkcjonariusz wiedział, ze kilka dni wcześniej zgłoszono kradzież takiego pojazdu. Podejrzenia policjanta okazały się trafione, a motorower rzeczywiście pochodził z dokonanej trzy dni wcześniej kradzieży. Pojazd miał założone tablice rejestracyjne z innego motocykla.

    W toku dalszych czynności policjanci ustalili, ze siedemnastolatek jest sprawcą kradzieży dwóch motorowerów zaistniałych w ubiegłym tygodniu w Międzyrzecu Podlaskim: motoroweru Romet o wartości 1000 zł i Simsona o wartości 4000 zł. Oba jednoślady policjanci odzyskali. Nastolatek po wykonaniu czynności związanych z przedstawieniem zarzutów został zwolniony do domu.

    Zarzuty paserstwa usłyszał również mieszkaniec międzyrzeckiej gminny, który pomagał w ukryciu skradzionych pojazdów. Obu mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

J.J.

Powrót na górę strony