Aktualności

Radzyń Podl.: Pijanego sprawcę kolizji ujął instruktor nauki jazdy

Data publikacji 19.08.2014

Ujęciem obywatelskim skończyła się kolizja, do której doszło wczoraj przed godziną 14.00 na ulicy Gwardii w Radzyniu Podlaskim. 56-letni kierowca opla, który zawadził lusterkiem w stojący na poboczu pojazd nauki jazdy, odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został ujęty przez instruktora. Jak się okazało, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Teraz 56-latek odpowie za popełnione czyny. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 14.00 na ulicy Kościuszki w Radzyniu Podlaskim. Dyżurny radzyńskiej komendy uzyskał informację, iż instruktor nauki jazdy ujął sprawcę kolizji. Policjanci, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 56-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego kierując osobowym oplem na ul. Gwardii uderzył lusterkiem w zaparkowany pojazd nauki jazdy powodując w nim uszkodzenia. Po tym zdarzeniu, sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Wtedy instruktor, który znajdował się w uszkodzonym suzuki, podjął pościg za uciekającym oplem. Kiedy je zatrzymał, okazało się, że kierowca opla jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów potwierdziły jego przypuszczenia. 56-latek miał  ponad  3 promile alkoholu w  organizmie. Dodatkowo podczas przeprowadzonej kontroli mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów.

Teraz  56-latek odpowie za popełnione czyny. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

B.S.

Powrót na górę strony