Aktualności

Biała Podl., Radzyń Podl.: Włamywacz recydywista

Data publikacji 13.08.2014

Dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju zastosowała radzyńska prokuratura wobec 30-letniego mieszkańca Radomia. Mężczyzna działając w recydywie dopuścił się kilku kradzieży z włamaniami na terenie pow. radzyńskiego i bialskiego. Włamał się do automatów do gier, apteki i sklepu chemicznego. Straty pokrzywdzonych firm wyniosły blisko 15 000 zł.

30-letni mieszkaniec Radomia wpadł w ręce policjantów przed kilkoma dniami nad morzem za podejrzenie posiadania środków odurzających. Jak się okazało, mężczyzna był w zainteresowaniu także policjantów z Radzynia Podlaskiego i Białej Podlaskiej.

Radzyńscy kryminalni, osadzili 30-latka w policyjnym areszcie. Policjanci udowodnili mieszkańcowi Radomia włamania do automatów w miejscowości Kąkolewnica. Sprawca za pomocą urządzenia elektronicznego przełamał zabezpieczenia automatu i wypłacił z niego 2 500 zł.

Z kolei  policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zarzucili temu samemu mężczyźnie kradzież z zaplecza apteki przy ul. Warszawskiej ponad 9 tys. zł.  oraz usiłowanie włamania do kasy pancernej na zapleczu międzyrzeckiego sklepu chemicznego. Sprawcy  zostali jednak  spłoszeni przez pracowników. Kolejny czyn, który udowodnili 30-latkowi  policjanci z Wydziału d/w Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy to włamanie do automatu do gier o niskich wygranych i kradzież blisko 3 tys. zł.

Wszystkich tych przestępstw mężczyzna dopuścił się w kwietniu tego roku. Policjanci ustalają pozostałych współsprawców.

Funkcjonariusze wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec 30-latka środka zapobiegawczego w opstaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj mężczyzna usłyszał w radzyńskiej prokuraturze zarzuty, po czym zastosowano wobec niego dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Maksymalna kara jaką przewiduje kodeks karny za kradzież z włamaniem to 10 lat pozbawienia wolności.

JJ/ BS

Powrót na górę strony