Aktualności

Lublin: Dzielnicowy po służbie zatrzymał kierowcę z promilami.

Data publikacji 11.08.2014

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał nietrzeźwy kierowca opla, którego zatrzymał będący po służbie policjant z VI komisariatu. Gdy kierowca ruszał, funkcjonariusz zaszedł mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. 40-letniemu mieszkańcowi Lublina grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności, oraz zakaz kierowania pojazdami od roku do 10 lat.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 21:00 przy ulicy Kasprowicza w Lublinie. Będący po służbie dzielnicowy z VI komisariatu Policji zauważył wsiadającego do samochodu mężczyznę. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjanta, że może być pod działaniem alkoholu. Gdy opel ruszył, policjant szybko podbiegł i uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy. Jak się okazało przypuszczenia funkcjonariusza okazały się trafne. Mężczyzna był pijany.

Na miejsce wezwani zostali policjanci z drogówki. Funkcjonariusze zabrali 40-letniego mieszkańca Lublina na komendę. Tam okazało się, że w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu. Lublinianin przy sobie nie miał również żadnych dokumentów.

40-latek musi liczyć się teraz z odpowiedzialnością karną za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Może grozić mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od roku do lat 10.  

KG

Powrót na górę strony