Aktualności

KWP: Kontrole drogowe na terenie całego województwa. Akcja policjantów ruchu drogowego „Alkohol i Narkotyki”.

Data publikacji 09.08.2014

Dziś od godziny 14.00 na drogach naszego województwa rozpocznie się policyjna akcja pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. Policjanci ruchu drogowego będą kontrolować kierowców na drogach wylotowych z miasta oraz drogach przy jeziorach, czy dyskotekach. Od początku roku na naszych drogach, osoby pod wpływem alkoholu spowodowały 80 wypadków. Mimo, że co roku ta liczba spada, wciąż obecne jest przyzwolenie społeczne na kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.

      Policjanci każdego dnia podczas służby dokonują wielu kontroli, biorą udział w licznych akcjach profilaktycznych i prewencyjnych, w celu poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Dzisiejsze działania prewencyjne są jednymi z wielu przedsięwzięć prowadzonych przez mundurowych w tym zakresie.

     Od godziny 14.00 policjanci  na drogach naszego województwa rozpoczną akcję „Alkohol i Narkotyki”. Policjanci ruchu drogowego będą kontrolować kierowców na drogach wylotowych z miasta o raz w miejscach takich jak drogi przy jeziorach, czy dyskotekach. Akcja potrwa do jutra do godziny 6.00 rano.

     Od początku roku na naszych drogach, osoby pod wpływem alkoholu spowodowały 80 wypadków. W ubiegłym roku było ich około 30 procent więcej. Mimo, że co roku ta liczba spada, wciąż obecne jest przyzwolenie społeczne na takie zachowania.

     Jednocześnie przypominany, że na stonach internetowych Policji powstały zakładki Stop Agresji na Drodze, gdzie można zgłosić agresywne zachowanie ze strony innego uczestnika ruchu.  

AF.

           

Powrót na górę strony