Aktualności

Chełm: Amunicja i "Cząstka Boga" w samochodzie, którym kierował 17-latek.

Data publikacji 31.07.2014

Chełmscy policjanci ujawnili narkotyki, dopalacze, amunicję oraz inne rzeczy mogące pochodzić z przestępstwa. Nielegalne przedmioty znajdowały się w samochodzie, którym poruszali się dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 17 i 20-lat. Zostali zatrzymani podczas policyjnego pościgu.

       Wczoraj po południu policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego na ul. Lubelskiej zauważyli samochód marki fiat 126p, w którym przebywało dwóch mężczyzn. Gdy chcieli przeprowadzić kontrolę pojazdu kierujący nie zareagował na sygnały do zatrzymania, przyśpieszył i pojechał pod prąd wjechał w ul. Trubakowską. Tam policjanci zatrzymali pojazd. Kierowca samochodu próbował uciec z miejsca zdarzenia jednak zdecydowane działanie policjantów uniemożliwiły mu to. Jak się okazało był nim 17 letni mieszkaniec Chełma. W trakcie przeprowadzonej kontroli osobistej 20-letniego pasażera samochodu policjanci znaleźli przy nim 0,80 g marihuany.

       Gdy mundurowi sprawdzili co znajduje się w samochodzie okazało się, że mężczyźni mają więcej do ukrycia, między innymi : trzy opakowania dopalaczy „Cząstka Boga”, siedem sztuk amunicji, dwa radia samochodowe, radio CB, części rowerowe oraz różnego rodzaju narzędzia ślusarskie. Policjanci ustalają czy znalezione przedmioty pochodzą lub służyły do popełnienia przestępstwa.

       Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 17-latek tarfił do Policyjnej Izby Dziecka w Lublinie natomiast 20 latek do policyjnego aresztu gdzie oczekują na spotkanie z prokuratorem.

M.K.


 

Powrót na górę strony