Aktualności

Włodawa: Odnaleziony 24-latek, pszukiwany 86-latek, który zaginął w lesie

Data publikacji 30.07.2014

Dwa zgłoszenia o zaginięciach, w których doszło do zagrożenia życia odebrali dzisiejszej nocy włodawscy policjanci. Szczęśliwym finałem zakończyły się poszukiwania 24-latka z gm. Wola Uhruska – w dalszym ciągu trwa trudna akcja poszukiwawcza za 86-latkiem w gm. Stary Brus.

Dzisiejszej nocy około godz.21 włodawscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 24-latka. Mężczyzna przyjechał do Okuninki informując swoich bliskich, że chce popełnić samobójstwo. Próby nawiązania z nim kontaktu nie przynosiły skutku i  zaniepokojona rodzina powiadomiła policję. Niezwłocznie po zgłoszeniu do poszukiwań włączyli się policjanci włodawskiej komendy oraz  pełniący służbę w Okunince policjanci Oddziałów Prewencji Policji w Lublinie. Po około 2 godzinach akcji poszukiwawczej na przystanku autobusowym w Okunince policjanci odnaleźli mężczyznę, który próbował się przed nimi jeszcze ukryć. Nie chciał niczego wyjaśniać policjantom. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Decyzją lekarza mężczyzna  trafił  do chełmskiego szpitala na obserwację.

W tym samym czasie dyżurny włodawskiej komendy odebrał zgłoszenie o zaginięciu mieszkańca Kołacz. Obecnie trwają poszukiwania za  86- latkiem, który po obiedzie wyszedł na grzyby. Do poszukiwań włączyli się niemal wszyscy policjanci włodawskiej komendy, Komisariatu Policji w Urszulinie, przewodnik psa tropiącego z psem z KMP w Białej Podlaskiej, funkcjonariusze Straży Granicznej z wozem obserwacyjnym, policjanci na quadach, w pojazdach służbowych i w patrolach pieszych. Wyposażeni w specjalistyczny sprzęt funkcjonariusze od kilku godzin przeszukują lasy w rejonie miejsca zamieszkania 86-latka. Jak na razie jego los nie jest znany.  Lasy w których prawdopodobnie zaginął są trudnym terenem do poszukiwań z uwagi na zakrzaczenia i wysoką trawę.

86-letni Stanisław J. w chwili zaginięcia ubrany był w jasną koszulę i marynarkę koloru brązowego. Mężczyzna jest wysoki, szczupły, ma siwe włosy i problemy z orientacją. Wszyscy, którzy posiadają wiedzę o jego miejscu pobytu proszeni są o kontakt z dyżurnym włodawskiej komendy Policji – tel. 825727209 lub pod nr 997.


B.Sz.

Powrót na górę strony