Aktualności

Biała Podlaska: Małżeństwo podejrzane o dokonanie brutalnego rozboju.

Data publikacji 29.07.2014

W nocy z piątku na sobotę 61-letnia kobieta została uderzona twardym przedmiotem w głowę, po czym skradziono jej z torebki telefon i pieniądze. Uderzenie i upadek spowodowały, że pokrzywdzona doznała szeregu obrażeń, w tym złamania szczęki. Już następnego dnia po zgłoszeniu policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę (małżeństwo) podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa.

        Do zdarzenia doszło w rejonie ul. zamkowej w Białej Podlaskiej.  Pokrzywdzona nocą wracała do domu, kiedy w pewnym momencie nieznany sprawca uderzył ja twardym przedmiotem w głowę, w wyniku czego straciła świadomość.  Gdy ją odzyskała stwierdziła, że skradziono jej z torebki telefon komórkowy o wartości 600 zł oraz 50 zł. Po zgłoszeniu się do szpitala okazało się, że pokrzywdzona ma ranę ciętą głowy, złamaną szczękę, obrażenia twarzy i uraz ręki.

        Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy zajęli się tą sprawą, już następnego dnia po zgłoszeniu zatrzymali do tej sprawy dwie osoby, kobietę i mężczyznę w wieku 43 i 46 lat - małżeństwo. W ich mieszkaniu znaleziono skradzioną w wyniku rozboju komórkę.

         Z wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzona została zaatakowana kamieniem. Dzisiaj zatrzymani będą doprowadzani na przesłuchanie do Prokuratury, która zadecyduje o ewentualnym zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec zatrzymanych. Maksymalna kara jaką przewiduje kodeks karny za rozbój to 12 lat pozbawienia wolności.

JJ

 

Powrót na górę strony