Aktualności

Zamość: Złodziej i paser w rękach Policji

Data publikacji 28.07.2014

Zarzut kradzieży wartego 1000 złotych roweru usłyszał 20-letni mieszkaniec gm. Zamość. Młodzieniec w maju w m. Siedliska ukradł należący do 17-latka rower a następnie sprzedał go 18-latkowi z gm. Nielisz. Złodziej i paser już usłyszeli zarzuty. Odzyskany rower wkrótce trafi do właściciela. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież to przestępstwo za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara spotkać może każdego kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa.

Zamojscy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży roweru, do której doszło pod koniec maja w m. Siedliska. Złodziejem okazał się  20-letni mieszkaniec gm. Zamość. Młodzieniec ukradł jednoślad z terenu jednej z posesji, gdzie uczniowie dojeżdżający do szkoły pozostawiali swoje środki lokomocji, by dalej autobusem pokonywać drogę. Warty tysiąc złotych rower należał do 17-letniego mieszkańca gm. Zamość. Po kradzieży 20-latek pozbył się roweru sprzedając go 18-letniemu mieszkańcowi gm. Nielisz. Ten młodzieniec wiedząc, że kupuje pochodzący z przestępstwa jednoślad, dopuścił się paserstwa.

Obaj nastolatkowie już zostali przesłuchani. Podczas przesłuchania przyznali się do stawianych im zarzutów. Wkrótce ze swojego postępowania tłumaczyć się będą przed sądem.  

Zgodnie z kodeksem karnym kradzież to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara spotkać może każdego, kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa.

J.K.

Powrót na górę strony