Aktualności

Zamość: Nastoletni włamywacze zatrzymani.

Data publikacji 26.07.2014

Policjanci z Zamościa ustalili i zatrzymali sprawców włamań do jakich w ostatnim czasie dochodziło na terenie powiatu zamojskiego. To trzej 19-latkowie mieszkańcy Zamościa i okolic. Kradli miedziany złom i paliwo. Jednemu z mieszkańców Zamościa skradli motocykl. Wczoraj nastoletni włamywacze zostali przesłuchani. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

         Ustalenia zamojskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania trzech młodych mieszkańców Zamościa, gm. Nielisz i gm. Trzeszczany. 19-latkowie wiosną tego roku, działając w różnych składach dokonywali włamań i kradzieży. Z jednej z posesji przy ul. Łanowej w Zamościu skradli warty 1,5 tys. złotych motocykl. Pojazd pocięli na części i sprzedali w punkcie skupu złomu. Zatrzymani na swoim koncie mają również udział we włamaniu do punktu skupu złomu w Bodaczowie. Skradli stamtąd 400 kg miedzianego złomu wartego blisko 7 tys. złotych. Jeden z nastolatków przewiózł łup i ukrył w miejscu zamieszkania członka rodziny jednego z zatrzymanych. Skradzionego złomu pozbyli się sprzedając go innym skupom. W Sitańcu Wolicy młodzieńcy z jednego z gospodarstw ukradli ponadto 40 metrów przewodu elektrycznego. Właścicielka oszacowała straty na kwotę 600 złotych. Dwaj z zatrzymanych w Zamościu i Chyżej włamali się również do maszyn budowlanych kradnąc 300 litrów paliwa.

19-letni mieszkaniec gm. Nielisz odpowie ponadto za uprawę konopi indyjskich. Młodzieniec na polach w miejscowości Złojec posadził i pielęgnował narkotyczne rośliny. Wczoraj mundurowi uprawę zlikwidowali. Cała trójka już została przesłuchana. Młodzieńcy przyznali sie do stawianych im zarzutów a podczas przesłuchania wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

J.K.

Powrót na górę strony