Aktualności

Zamość: Przekazanie nowych radiowozów

Data publikacji 23.07.2014

Już od dzisiaj na drogach powiatu zamojskiego można spotkać policjantów w nowych radiowozach. To terenowe nissany pathfindery, które trafiły do jednostek podległych zamojskiej komendzie. Dziś odbyło się ich uroczyste przekazanie. Radiowozy zakupione zostały ze środków unijnych. Dziś również o nowy radiowóz kia ceed wzbogacili się dzielnicowi zamojskiej komendy. Zakup tego auta był możliwy dzięki wsparciu finansowemu władz samorządowych gminy Zamość.

Dziś w obecności władz samorządowych gmin powiatu zamojskiego odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów zamojskim policjantom. Osiem terenowych nissanów pathfinderów o które w ostatnim czasie wzbogacił się tabor zamojskiego garnizonu zasili jednostki policji w powiecie i rewir dzielnicowych zamojskiej komendy. Dwa z nich trafią do Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie. Wyposażone w 2,5 l silniki diesla auta zakupione zostały ze środków unijnych pozyskanych w ramach Projektu „Razem na rzecz bezpieczeństwa województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego” . To przedsięwzięcie realizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie oraz Zarząd MSW Ukrainy w Obwodzie Wołyńskim.

Projekt jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców zamieszkujących tereny przygraniczne naszego Państwa i Ukrainy. Komenda Miejska Policji w Zamościu dziś wzbogaciła się o jeszcze jeden nowy radiowóz. To kia ceed zakupiona dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych gminy Zamość. Radiowozem jeździć będą dzielnicowi zamojskiej komendy. Auta poświęcił biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. Mariusz Leszczyński.

 

J.K.

Powrót na górę strony