Aktualności

Biała Podl: Kradli włazy do studzienek kanalizacyjnych.

Data publikacji 21.07.2014

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży włazów do studzienek kanalizacyjnych. Dwaj mieszkańcy bialskiej gminy usłyszeli już zarzuty kradzieży 13 pokryw studzienek o łącznej wartości blisko 7 000 zł. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają rozszerzenia treści zarzutów.

Do kradzieży włazów do studzienek kanalizacyjnych dochodziło w Białej Podlaskiej i okolicach od maja tego roku. W piątek pracujący nad tymi sprawami policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu przystąpili do realizacji zebranych materiałów i informacji. W policyjnym areszcie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży łącznie 13 pokryw studzienek kanalizacyjnych, przyznając się do popełnienia tych czynów. Pokrzywdzeni: firmy komunalne i prywatne, oszacowali łączne straty na sumę blisko 7 000 zł. Po kradzieżach podejrzani zabezpieczali studzienki deskami i drewnianymi pokrywami.

Jeden z zatrzymanych pracował w punkcie skupu złomu, na którym zabezpieczono skradzione włazy. Z posiadanych przez mundurowych informacji wynika, że zatrzymani dokonali również innych kradzieży, które nie zostały do tej pory zgłoszone na Policję.  Trwają czynności zmierzające do ustalenia kolejnych pokrzywdzonych.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

JJ

Powrót na górę strony