Aktualności

Zamość: Nieodpowiedzialni rodzice.

Data publikacji 21.07.2014

Podczas minionego weekendu zamojscy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców sprawujących opiekę nad swoimi dziećmi. W pierwszym przypadku matka 6-cio miesięcznego dziecka, będąca w piątym miesiącu ciąży w organizmie miała blisko 2,5 promila alkoholu, ojciec ponad dwa promile. W drugim przypadku 30-letnia matka sprawująca opiekę nad 5-letnim synem i 8-letnią córką w organizmie miała blisko promil alkoholu. Dziećmi nietrzeźwych rodziców zaopiekowali się członkowie rodzin. Informacja o zdarzeniach trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

W sobotę ok. godz. 22.30 do dyżurnego zamojskiej komendy dotarła informacja, że ul. Piłsudskiego spaceruje para młodych osób, będąca najprawdopodobniej pod działaniem alkoholu, pod opieką której znajduje się niemowlę. Skierowani na miejsce policjanci pod jednym ze sklepów zastali kobietę i trzymającego na rękach dziecko - mężczyznę. Od obojga mundurowi wyczuli woń alkoholu. Para, poinformowana o powodach interwencji stała się agresywna. Mężczyzna, przekazał dziecko matce a sam próbował oddalić się z miejsca interwencji. Wobec agresora policjanci użyli siły fizycznej i kajdanek. Interweniujący funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obojga rodziców. 28-letni ojciec dziecka w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Będąca w ciąży, 24-letnia matka niemowlaka w organizmie miała blisko 2,5 promila. 28-latek z uwagi na swoje zachowanie przewieziony został do izby wytrzeźwień. Matka dziecka trafiła pod opiekę lekarzy. 6-miesięczną córką nietrzeźwych rodziców, zaopiekowali się dziadkowie.

 

Niestety tego dnia, nie była to pierwsza interwencja wobec nietrzeźwych rodziców. Około godz. 21.00 mundurowi interweniowali również na ul. Orzeszkowej gdzie w rejonie jednego z bloków mieszkalnych przebywała 30-letnia mieszkanka Grabowca, pod opieką, której znajdowała się dwójka małoletnich dzieci w wieku 5 i 8 lat. Stan kobiety wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie pokazało w organizmie 30-latki blisko promil alkoholu. Dzieci znajdujące się pod opieką matki w rozmowie z policjantami oświadczyły, że są głodne, chce im się spać i jest im zimno. Chłopcem i dziewczynką zaopiekowali się  trzeźwi członkowie rodziny 30-latki, ona sama zaś trafiła do izby wytrzeźwień.

 

Informacja o incydentach przekazana zostanie do właściwego sądu. Policjanci zwracają się również z apelem do rodziców i opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi, by w tym czasie powstrzymywali się od spożywania alkoholu.

 

J.K.

Powrót na górę strony