Aktualności

Zamość: Odpowiedzą za pobicie i naruszenie miru domowego.

Data publikacji 16.07.2014

Wczoraj wieczorem policjanci ze Szczebrzeszyna zatrzymali dwóch sprawców pobicia, którzy napadli na 58-letniego mężczyznę. Sprawcy wtargnęli na jego posesję, bili i kopali go po całym ciele. Gdy w obronie ojca stanął 31-letni syn napastnicy zaatakowali także jego. Zatrzymani wkrótce usłyszą zarzut naruszenia miru domowego i pobicia. Zgodnie z kodeksem karnym grozić im może do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 21.00  mieszkaniec Szczebrzeszyna zadzwonił na policję i powiadomił, że został napadnięty przez nieznanych  mężczyzn. Policjanci kilka minut później zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lat.

Jak ustalili funkcjonariusze  powodem agresji napastników  była zwrócona im uwaga przez pokrzywdzonego 58 latka. Ci w odwecie napadli na niego. Gdy mężczyzna uciekł na swoją posesję pobiegli za nim i dalej kopali i bili po całym ciele. W obronie ojca stanął jego 31-letni syn, którego sprawcy również pobili. Obydwaj zatrzymani w chwili zdarzenia byli nietrzeźwi.  24-latek miał prawie 2 promile, zaś 22-latek miał ponad 1,5 promila. Odpowiedzą za pobicie, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz za naruszenie miru domowego

 

D.P.

 

Powrót na górę strony