Aktualności

Łuków: Nietrzeźwy 43-latek spowodował wypadek.

Data publikacji 16.07.2014

Wczoraj w Łukowie na ul Stodolnej nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek. 43-letni mieszkaniec Warszawy kierując vectrą najechał na rowerzystkę, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Mężczyzna w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek za kierownicą!

Do wypadku doszło wczoraj tuż przed godz. 17.00 w Łukowie na ul. Stodolne. Kierujący vectrą 43-letni mieszkaniec Warszawy, wykonując manewr cofania, najechał rowerzystkę. 75-letnia kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie pokazało, że kierowca vectry był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali 43-latkowi uprawnienia do kierowania. On sam zaś, trafił do policyjnego aresztu. Dziś po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Wkrótce mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci po raz kolejny apelują o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! W sposób szczególny apelujemy też do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji! Nie stwarzajmy społecznego przyzwolenia dla takich kierowców, pomyślmy o zagrożeniu, jakie pijani kierowcy stanowią dla życia naszego i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki zdecydowanej reakcji niejednokrotnie możemy uchronić ludzkie życie i zdrowie.

AD.

 

 

Powrót na górę strony