Aktualności

Włodawa: Z dwoma promilami na rowerku wodnym

Data publikacji 11.07.2014

Mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie pływali rowerkiem wodnym w Okunince. Podczas kontroli próbowali wpływać na policjanta, by nie przeszkadzał im w beztroskim wypoczynku. Stanowcza postawa mundurowego prawdopodobnie zapobiegła tragedii. Tylko w tym sezonie letnim policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec beztroskich wczasowiczów, którzy zapominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zdrowym rozsądku.

Wczoraj po godzinie 16 patrolujący akwen jez. Białego włodawscy policjanci zauważyli pływających rowerem wodnym trzech mężczyzn, którzy spożywali  znajdujący się w puszkach alkohol. Trzech studentów z Terespola było wyraźnie niezadowolonych z prowadzonej kontroli, bo próbowali negocjować z policjantem, by nie podejmował wobec nich żadnych czynności.

Oznajmili, że wykonają jeden telefon, dzięki któremu oni unikną kary, a policjant będzie miał nieprzyjemności. Ich oczekiwania nie przyniosły rezultatu,  stanowczy mundurowy ponownie pouczył pływających, iż zabrania się spożywania alkoholu na sprzętach wodnych oraz przebywania na nich w stanie nietrzeźwości, jak również, że kierowanie rowerem wodnym w stanie nietrzeźwości stanowi wykroczenie.

Mężczyźni po dopłynięciu do pomostu nie chcieli poddać się badaniu stanu trzeźwości, utrudniali wykonanie czynności, zaś w trakcie interwencji dołączył jeszcze jeden ich kolega, który w sposób wulgarny odnosił się do policjantów i wykrzykiwał wulgaryzmy w miejscu publicznym.

Podczas legitymowania mężczyzna nie chciał podać swoich danych osobowych, nie chciał również okazać też żadnych dokumentów. W związku z popełnionymi wykroczeniami funkcjonariusz poinformował awanturnika, że zostanie na niego nałożona kara grzywny w wysokości 100 złotych. Mężczyzna odmówił jednak przyjęcia mandatu karnego. 

Całą czwórkę  poddano badaniu na stan trzeźwości – mieli po blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wobec wszystkich mężczyzn w związku z popełnionymi wykroczeniami dotyczącymi pływania w stanie nietrzeźwości i używania słów nieprzyzwoitych zostanie  skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego we Włodawie.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku podczas wypoczynku nad wodą. Znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zdrowy rozsądek wystarczą, by bezpiecznie spędzić wolny czas i powrócić z wakacji do domu.


B.Sz.

 

Powrót na górę strony