Aktualności

Ryki: Policjant pomógł 5 latkowi.

Data publikacji 08.07.2014

W spokojny i opanowany sposób pomocnik dyżurnego ryckiej komendy mł. asp. Stanisław Antoniewicz telefonicznie poinstruował mężczyznę, w jaki sposób ma przeprowadzić resuscytację dziecka, które przestało oddychać. Dzięki pomocy policjanta i szybkiej interwencji pogotowia 5-latek trafił do szpitala. Chłopcu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 15.00. Do dyżurnego ryckiej komendy zadzwonił  zdenerwowany mężczyzna.  Mieszkaniec woj. mazowieckiego prosił o pomoc. Z jego relacji wynikało, że pod nieobecność rodziców opiekował się 5 letnim chłopce. Dziecko biegało po dworze, w pewnym momencie chłopiec upadł i zaczął sinieć. . Dziecko straciło przytomność , nie było z nim kontaktu.

Pomocnik dyżurnego natychmiast  poinstruował mężczyznę w jaki sposób ma przeprowadzić resuscytację. W tym czasie dyżurny  powiadomił o zdarzeniu  pogotowie ratunkowe. Po kilku minutach funkcjonariusze usłyszeli od zgłaszającego, że dziecko odzyskało funkcje życiowe , lecz nadal  jest nieprzytomne. Policjant spokojnie tłumaczyła jak ułożyć dziecko w pozycji bocznej ustalonej.  Dalszej pomocy udzielili przybyli na miejsce  ratownicy medyczni. 5-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pomocnik dyżurnego, który instruował mężczyznę to  mł. asp. Stanisław Antoniewicz z  25-letnim stażem pracy.

J.W

Powrót na górę strony