Aktualności

Ryki: Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy.

Data publikacji 07.07.2014

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla nietrzeźwego kierowcy. 58-letni mieszkaniec gm. Ułęż kierował samochodem po drodze publicznej. Okazało się, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie na terenie gminy Ułęż. Oficer dyżurny ryckiej komendy otrzymał informację o ujęciu przez obywateli nietrzeźwego kierującego. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Jak się okazało dwaj mieszkańcy powiatu ryckiego zauważyli wyjeżdżający samochód osobowy. Jego tor jazdy daleki był od ideału. Zatrzymali pojazd, odebrali kierującemu kluczyli i zadzwonili na policję.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 58-letniego kierowcy pojazdu. Okazało się, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia sie do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

JW

Powrót na górę strony