Aktualności

Biała Podl: Tym razem policjanci lepsi od policyjnych emerytów.

Data publikacji 07.07.2014

W ubiegły piątek na strzelnicy myśliwskiej w Hrudzie odbył się kolejny Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej. Drużynowo zwyciężyła reprezentacja Komisariatu Policji w Terespolu, detronizując wielokrotnych zwycięzców poprzednich zawodów, czyli emerytów Policji.

W zawodach wystartowały reprezentacje wszystkich wydziałów bialskiej komendy, komisariatów Policji z powiatu bialskiego, emerytów policyjnych, bialskiego urzędu miasta, a także członkowie Zarządu Okręgowego w Białej Podlaskiej Polskiego Związku Łowieckiego i Koła im. Lotników Podlasia w Białej Podlaskiej. Na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Hrudzie terespolskim funkcjonariuszom udało się przerwać kilkuletnią hegemonię emerytów Policji. Policjanci z Terespola wystąpili w składzie: podkom. Marcin Rytel, mł. asp. Dariusz Suszczyński, sierż. szt. Piotr Kędziora.  Drugi stopień podium zajęła drużyna policyjnych emerytów w składzie: Bronisław Czyżak, Zdzisław Kozłowski i Zbigniew Lisiecki.  Za niespodziankę należy uznać zdobycie trzeciego miejsca przez reprezentację Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej, która wystąpiła w składzie: Maciej Buczyński, Jan Kwiecień i Janusz Wilczek.  Godnym odnotowania jest także fakt, iż w zawodach wzięła udział także płeć piękna, reprezentująca międzyrzecki komisariat.  Policjantki, które strzelały na strzelnicy w Hrudzie to: st. sierż. Aleksandra Maksymiuk, st. sierż. Agata Sprycha, st. post. Barbara Krupska.   

Indywidualnie bezkonkurencyjny okazał się podinsp. Adam Harasimiuk z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Białej Podlaskiej przed mł. asp. Dariuszem Suszczyńskim z KP w Terespolu i podkom. Marcinem Rytlem – Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji KP w Terespolu.   

Zwycięzcom drużynowym i indywidualnym pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które ufundował Prezydent Miasta Biała Podlaska Andrzej Czapski, zostaną wręczone podczas uroczystych obchodów Święta Policji w bialskim garnizonie, które odbędą się w dniu 14 lipca. Kobieca reprezentacja KP w Międzyrzecu Podlaskim odbierze podczas tej uroczystości pamiątkowy puchar ufundowany przez Prezesa Zarządu Okręgowego w Białej Podlaskiej Polskiego Związku Łowieckiego Romana Laszuka.

W.L

 

 

Powrót na górę strony