Aktualności

Opole Lub.: Policjanci rozmawiali o bezpiecznych wakacjach.

Data publikacji 04.07.2014

Opolscy policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Karczmiskach na półkolonii letniej organizowanym przez Towarzystwo Rozwoju Ziemi Karczmiskiej . Celem udziału stróżów prawa w organizowanym przedsięwzięciu było przypomnienie milusińskim zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Policjanci przybyli na spotkanie przypominali uczestnikom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz  bezpiecznego wypoczynku.  Funkcjonariusze rozdawali kolorowanki, które miały za zadanie przypomnienie znaków i sygnałów drogowych. Dzieci odgadywały także zagadki o tematyce prewencyjnej a prawidłowe odpowiedzi najmłodszych mundurowi goście nagradzali możliwością przymierzania kajdanek policyjnych. Wszyscy na pamiątkę spotkania mogli dostać kartę ze swoimi odciskami palców. Najmłodsi z satysfakcją poddawali się czynnościom daktyloskopijnym wykonywanym przez stróżów prawa.

Spotkanie w młodzieżą jest częścią całego cyklu przedsięwzięć, jakie organizują policjanci dla mieszkańców powiatu. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa
w czasie wakacyjnych dni oraz kształtowania w mieszkańcach powiatu postaw i umiejętności w obliczu zagrożenia.

RF

Powrót na górę strony