Aktualności

Zamość: Nietrzeźwy motocyklista.

Data publikacji 30.06.2014

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 20-letni mieszkaniec gm. Stary Zamość. Młodzieniec poruszając się niezarejestrowanym motocyklem najechał na krawężnik i wywrócił się. Z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Badanie alkomatem pokazało, że 20-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godzinie 15.00 na ul. Szczebrzeskiej w Zamościu. 20-letni mieszkaniec gm. Stary Zamość jadąc motocyklem marki Yamaha, na zakręcie nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na krawężnik. W efekcie doszło do wywrócenia się pojazdu. Motocyklista z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Jak ustalili mundurowi 20-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto do października tego roku obowiązywał go trzyletni zakaz kierowania pojazdami. Motocykl, którym poruszał się 20-latek zabezpieczono na policyjnym parkingu. Pojazd był niezarejestrowany. Jak tłumaczył 20-latek niedawno sprowadził go zza granicy.

 

Wkrótce 20-latek stanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i w trakcie obowiązywania zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

J.K.

Powrót na górę strony