Aktualności

Biała Podl: Pasażerowie siedzieli na skrzynkach po truskawkach.

Data publikacji 27.06.2014

800 zł mandatu i 11 punktów karnych otrzymał dzisiaj rano 37-letni kierowca VW Transportera. Mieszkaniec Białej Podlaskiej przewoził swoim busem 7 osób, z czego 5 siedziało na skrzynkach w części bagażowej. Kierowca nie miał również zapiętych pasów bezpieczeństwa i jechał niesprawnym autem.

Dzisiaj rano na ul. Francuskiej w Białej Podlaskiej motocyklowy patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli busa marki VW Transporter. W trakcie kontroli policjanci stwierdzili, że kierowca ani jego dwaj siedzący na fotelach z przodu pasażerowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto w części bagażowej pojazdu, na postawionych bokiem skrzynkach z truskawkami, siedziało kolejne 5 osób.  Okazało się, że 37-latek z Białej Podlaskiej przewozi w ten sposób ludzi do pracy na polu z truskawkami.

Mundurowi ukarali kierowcę mandatem w wysokości 800 zł i 11 punktami karnymi. Ponadto 100-złotowe mandaty otrzymali pasażerowie siedzący z przodu, którzy mieli zapiętych pasów.  W trakcie kontroli stanu technicznego policjanci stwierdzili, że samochód jest niesprawny i zatrzymali również dowód rejestracyjny auta.

Powrót na górę strony