Aktualności

Biłgoraj: Kilka godzin, 3 wypadki, 3 rannych.

Data publikacji 27.06.2014

3 osoby trafiły do szpitali z obrażeniami, jakie odniosły w wypadkach drogowych w miejscowościach Jedlinki, Majdan Gromadzki i trasie pomiędzy Tarnogrodem a Różańcem. Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności każdego ze zdarzeń.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło tuż po godzinie 12:00 w Jedlinkach. Kierujący oplem wyjeżdżając z drogi polnej nie udzielił pierwszeństwa innemu pojazdowi marki ford. Drogą z pierwszeństwem przejazdu podróżował 49-latek z gminy Potok Górny. Na skutek zderzenia obu samochodów, ranny został kierujący fordem.  Sprawca wypadku był kompletnie pijany. Siedzący za kółkiem opla 52-latek z gm. Potok Górny uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci zastali go w miejscu zamieszkania. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Po 15.00 kolejni funkcjonariusze skierowani zostali do udzielenia pomocy przy następnym zdarzeniu. Na drodze W835 w Majdanie Gromadzkim kierowca hondy civic z niewiadomych przyczyn nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Doszło do zderzenia czołowego z pojazdem ciężarowym marki Iveco. Kierujący nim 44-latek z Mińska Mazowieckiego był trzeźwy. Do szpitala w stanie ciężkim trafił 51-letni kierujący osobówki, poważnie ranny mężczyzna również był trzeźwy. Przez kilka godzin droga W835 była zablokowana. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Do kolejnego poważnego zdarzenia drogowego doszło tuż po 17.00 pomiędzy Tarnogrodem a Różańcem na drodze W863. Osobowy peugeot zderzył się tam z ciągnikiem siodłowym marki volvo z naczepą. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze kierowca peugeota nagle wykonał manewr skrętu w lewo kiedy kierujący volvo był w trakcie jego wyprzedzania. Kierowcą ciężarówki był 54-latek z podkarpacia, mężczyzna był trzeźwy. Podobnie jak 44-letni kierujący peugeota, który trafił do szpitala z urazem ścięgien. Przyczyny tego wypadku, jak i pozostałych, są w chwili obecnej dokładnie sprawdzane przez biłgorajską policję.

M.W.

Powrót na górę strony