Aktualności

Ryki: Ostrzelał samochód z karabinu na palstikowe kulki

Data publikacji 26.06.2014

Za uszkodzenia samochodów odpowie 19-letni mieszkaniec gm. Ryki. Mężczyzna z otwartego okna pojazdu, którym się poruszał oddał kilkanaście strzałów z repliki AK-47 na plastikowe kulki niszcząc volkswagena. Straty oszacowano na kwotę 300 złotych. Młodzieniec wkrótce ze swojego postępowania tłumaczyć się będzie przed sądem. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za uszkodzenie mienia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Dyżurny ryckiej komendy powiadomiony został o uszkodzeniu osobowego volkswagena zaparkowanego przy ul. Łąkowej. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pojazd posiada uszkodzenia tylnej lampy, bagażnika, błotnika oraz drzwi. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 300 złotych. Z relacji świadków wynikało, że sprawcą był młody mężczyzna poruszający się osobową toyotą, który z przedmiotu przypominającego wiatrówkę ostrzelał zaparkowany pojazd.

Policjanci ryckiej komendy ustalili, że sprawcą jest 19-letni mieszkaniec gm. Ryki. Młody mężczyzna  oddał kilkanaście strzałów ze sportowej replika karabinu AK-47 na plastikowe kulki.

Wkrótce mężczyzna za swoje postępowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za uszkodzenie mienia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

J.W

Powrót na górę strony