Aktualności

Biała Podl: Przekroczył prędkość o 93 km/h.

Data publikacji 24.06.2014

W sobotę na trasie krajowej nr 2 policjanci bialskiego ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 27-letniemu motocykliście z Siedlec. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 93 km/h, nie zatrzymał się do kontroli oraz nieprawidłowo wyprzedzał inne pojazdy. Materiały sprawy wraz z zatrzymanym dokumentem uprawnieniającym do kierowania trafią wkrótce do Sądu.

W miejscowości Sławacinek Nowy patrol bialskiej drogówki mierzył prędkość nadjeżdżających pojazdów laserowym miernikiem prędkości. Kiedy od strony Białej Podlaskiej nadjechał motocykl urządzenie zarejestrowało 163 km/h w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Kierowca pojazdu nie zareagował na sygnał do zatrzymania, minął patrol Policji i przyspieszył, wyprzedzając po chwili samochód osobowy na odcinku oznaczonym znakiem „zakaz wyprzedzania” i na linii ciągłej.

Kierujący oznakowanym radiowozem policjanci podjęli pościg i zatrzymali  motocyklistę  do kontroli drogowej w Worońcu. Kierujący Hondą  CBR  27-letni mieszkaniec Siedlec był  trzeźwy.

Z uwagi na rażące naruszenie przepisów drogowych funkcjonariusze zatrzymali 27 latkowi prawo jazdy. Decyzję w sprawie odebrania uprawnień 27-latka i kwestię odpowiedzialności za popełnione wykroczenia rozpatrzy wkrótce Sąd rejonowy w Białej Podlaskiej.

J.J.

Powrót na górę strony